środa, 8 kwietnia 2015

Leczenie żylaków w ciąży

Leczenie żylaków w ciąży. W tym czasie kobieta jest szczególnie narażona na ryzyko wystąpienia żylaków, m. Lekarz koncentruje się więc na zmniejszaniu dolegliwości powodujących u ciężarnej dyskomfort i ból. Podawane są leki o działaniu miejscowym, zawsze są one przy tym dobierane tak, aby nie zagrozić.


Noga trochę mnie boli, po wstaniu czuję coś jakby rozciąganie skóry.

Występowanie żylaków w ciąży często ma podłoże genetyczne. To problem, który dotyka ok. W grupie ryzyka są także panie, które żylaki miały już przed ciążą, kobiety, które miały przed ciążą nadwagę lub zbyt dużo przytyją w ciąży, za długo stoją lub siedzą, noszą obciskającą bieliznę i ubrania. Sprawdź jakie są przyczyny i objawy żylaków w ciąży oraz sposoby ich leczenia. Podpowiadamy co przyniesie ulgę przy tego typu dolegliwościach ciążowych.


Sposoby na żylaki krocza i sromu. Bardzo często jednak lekarz nie zaleca żadnego leczenia żylaków macicy w ciąży, a jedynie obserwuje je, ponieważ zmiany są niewielkie, a prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań minimalne. W trakcie ciąży leczone są objawowo.

Jeśli jednak żylaki krocza po porodzie nie znikają, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. W zależności od tego jakie leczenie jest konieczne, gdzie zostaniemy skierowani przez lekarza pierwszego kontaktu, naszą terapią pokieruje lekarz odpowiedniej specjalizacji. Niezwłocznie udaj się do lekarza! W ciąży wzrasta ryzyko pojawienia się żylaków. Wskazaniami do chirurgicznego leczenia żylaków są: dolegliwości związane z ich występowaniem, nawracające zapalenia żylaków, krwotoki z żylaków, powikłania choroby żylakowej w postaci owrzodzeń, powiększanie się żylaków pomimo leczenia zachowawczego, rozległe zmiany powodujące poważny.


Statystycznie problem żylaków może dotyczyć nawet czterech na dziesięć kobiet oczekujących dziecka. Na szczęście, w blisko osiemdziesięciu procentach żylaki, które pojawiają się w ciąży, znikają po jej zakończeniu. Odpowiedź na pytanie o to, co na żylaki w ciąży nie jest prosta. W przypadku, gdy choroby żył występują w rodzinie kobieta planująca ciąże powinna zgłosić się do lekarza w celu przeprowadzenia badania oceniającego przepływ żylny i ewentualnego leczenia w celu ograniczenia ryzyka wystąpienia żylaków oraz powikłań zatorowo-żylakowych w czasie trwania ciąży. Warto powtórzyć raz jeszcze, że pierwszym krokiem po wykryciu żylaków odbytu w ciąży powinna być konsultacja z lekarzem.


Tego typu zabiegów nie przeprowadza się w czasie ciąży, tylko najwcześniej po zakończeniu karmienia piersią. W profilaktyce żylaków macicy podstawą jest dieta bogata w witaminę C, która uszczelnia ściany naczyń krwionośnych i sprawia, że są bardziej elastyczne. Do powstawania żylaków przyczynia się zaburzony odpływ krwi z kończyn dolnych. Innymi czynnikami mającymi wpływ na ich rozwój są: otyłość, pozostawanie w pozycji stojącej oraz uwarunkowania genetyczne. Istnieje jednak wiele sposobów na leczenie żylaków, a w dodatku nie potrzeba na nie recepty.


Profilaktyka w leczeniu żylaków.

Jakie zabiegi na żylaki? Metod ich usunięcia jest wiele - operacja, zamrażanie, wyrywanie, klejenie - wszystko zależy od preferencji pacjenta i zaleceń lekarzy. Możliwości leczenia żylaków w okresie ciąży są, niestety, dosyć bardzo obniżone.


Zabiegi operacyjne na żylakach można robić tylko po porodzie, natomiast kiedy kobieta karmi piersią, po czasie karmienia. Liczne badania pokazują, że problem żylaków może dotyczyć prawie połowy kobiety będących w ciąży. W tym stanie kobiety szczególnie muszą zadbać o żylaki, bowiem poza tym, że zagrażają zdrowiu, mają tendencje do rozprzestrzeniania się w kolejnych ciążach. Do farmakologicznego leczenia żylaków odbytu w ciąży przystępuje się, kiedy: zmiana diety, redukcja zaparć, wzrost aktywności fizycznej oraz nasiadówki nie przyniosły spodziewanego efektu.


Wiele leków i maści na hemoroidy w ciąży , choć dostępne są w aptekach bez recepty, nie są bezpiecznymi lekami dla kobiet w ciąży ze. Samo traktowanie jest niedopuszczalne! Jeśli wystąpi ból, należy skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia rozpoznania i dalszych działań. W leczeniu żylaków powinien lekarz flebolog i ginekolog.


Na ścianę żył wpływają także hormony. LECZENIE ZABIEGOWE ŻYLAKÓW stosuje się w porozumieniu z lekarzem, który ocenia dodatkowo wyniki konkretnych badań (analiza USG). Postępowanie objawowe szczególnie w nasilonych obrzękach i ciężkich nogach polega na stosowaniu tabletek i maści uszczelniających naczynia. Wielu osobom ulgę przynosi. W czasie ciąży leczenie hemoroidów ogranicza się zazwyczaj do leczenia zachowawczego.


Operacja hemoroidów w tym czasie nie jest polecana ze względu na wzrost ryzyka dla płodu, choć można się na nią zdecydować przy krwawieniach wywołujących anemię. Leki poprawiające kondycję żył zawierają m. A jak możesz pomóc sobie sama?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty