piątek, 12 grudnia 2014

Do jakiego lekarza z hemoroidami

Kto leczy hemoroidy, kiedy lekarz rodzinny to za mało? Jeśli sprawa jest poza obszarem lekarza rodzinnego będzie on musiał skierować pacjenta do lekarza który jest specjalistą od hemoroidów. Hemoroidy jaki lekarz – to proktolog.


Najlepiej udać się do doktora tej samej płci, z racji delikatnego i intymnego charakteru tej choroby. Nie trzeba z takimi rzeczami chodzic do lekarza , a hemoroidy to choroba genetyczna, albo cywilizacyjna, to znaczy za malo ruchu, za duzo siedzenia. Jednakże, jeśli środki te nie rozwiązują problemu, nieleczony stan może stać się naprawdę poważny i to wymaga skontaktowania się z lekarzem – najpierw rodzinnym, ale potem być może trzeba dowiedzieć się jaki lekarz bada hemoroidy i udać się do tego właśnie specjalisty.


Tym lekarzem jest tak zwany proktolog. Jaki lekarz wyleczy hemoroidy? Do jakiego lekarza idzie się z hemoroidami i jak wygląda takie badanie. Wiele osób podejrzewając, że mogły się u nich pojawić żylaki odbytu zastanawia się zapewne, jaki lekarz leczy hemoroidy i kiedy się do niego udać. Przede wszystkim zaniepokoić powinny nas objawy, często mylone z innymi schorzeniami.


Najczęściej jest to ból, pieczenie i swędzenie w okolicach odbytu. Zajmuje się tym proktolog. Lekarz zbada, w jakim stopniu zaawansowania znajduje się nasza choroba i adekwatnie do tego zaordynuje nam leczenie. Zwykle wystarcza picie dużej ilości płynów dziennie: od dwóch do trzech litrów dziennie. Płeć lekarza nie ma żadnego znaczenia, wszak ważniejsze jest jego podejście do pacjenta i kompetencje.


Jednak jeśli bardzo się stresujesz, wybierz specjalistę swojej płci. Jak wygląda badanie u proktologa? Mój mąż własnie wrocil z zabiegu na hemoroidy. Od lekarza pierwszego kontaktu dostal skierowanie do chirurga. Poszedł sobie z tym skierowaniem do chirurga ale w szpitalu Marynarki Wojennej na Polankach.


Tam chiurg ( nie pamietam nazwiska ale jesli to wazne moge sprawdzic) na pierwszej wizycie umówił sie z nim na zabieg. Dlatego warto zgłaszać się do lekarza, kiedy problem nie przybrał jeszcze na sile. TAGI: Siedzący tryb życia, dieta uboga w błonnik, terapia zachowawcza, typ leczenia, metody chirurgiczne, guzki, pokarmy przetworzone. Nie mamy kłopotu z mówieniem o bólu głowy, kolorze wydzieliny z nosa czy tempie, w jakim bije nam serce po krótkim spacerze, ale gdy przychodzi do tematów bardziej intymnych jak infekcje grzybicze u kobiet, zapalenia dróg moczowych czy chociażby hemoroidy, wówczas pojawia się problem i to nie mały.


Jeśli hemoroidy zaczną wypadać na zewnątrz, są bolesne i krwawią, to znak, że powinniśmy udać się do lekarza (najlepiej proktologa). W innych przypadkach pomogą domowe metody, m. Zobacz jakie objawy hemoroidów powinny zaniepokoić! Na początku choroby występuje jedynie bezbolesne krwawienie () kauteryzacji hemoroidów Lekarz.


Cierpi na nie podobno co drugi Polak. Na szczęście jednak, hemoroidy da się pokonać bardzo prostymi sposobami: zarówno domowymi, jak i sięgając po. Z natury rzeczy z hemoroidami lub z tym, w co wierzysz, najlepiej nie chodzić do lekarza. Kto lubi rozmawiać o problemach w punkcie odbioru, nie mówiąc już o groźnych dochodzeniach.


Ale już to odgadłeś, to jest złe. Fakt, że lekarz to specjalizacja ma zdolność nie tylko do ustalenia rozpoznania, ale również wyznaczyć indywidualny przebieg leczenia tej choroby oraz zasugerowanie środków, które spowalniają jego rozwój. Profilaktyka, diagnozowanie i leczenie chorób dolnego odcinka przewodu pokarmowego leży w gestii lekarza proktologa.


Jednak pierwsze kroki pacjenci kierują zwykle do lekarza POZ, który dokonuje wstępnej oceny dolegliwości i kieruje na leczenie specjalistyczne. Dlaczego hemoroidy swędzą? Czy hemoroidy są groźne? To trzy poduszkowate jamiste naczynia żylne, które w umiarkowanym stopniu wypełnione są krwią. Te długie śliskie tabletki to jakoś połknęłam, ale tego kremu, co mi pan przepisał, to nawet z chlebem zjeść nie mogłam.


Przychodzi baba do lekarza, a lekarz pyta: - Czemu pani tak długo nie było? Do najczęstszych przyczyn krwawienia z odbytu należą żylaki odbytu (hemoroidy, guzki krwawnicze). Pojawia się wtedy żywoczerwona krew na stolcu lub jedynie na papierze. Może temu towarzyszyć świąd i ból przy wypróżnianiu.


W diagnostyce żylaków odbytu wystarcza jedynie badanie palcem. Czym właściwie są hemoroidy, jak sobie z nimi radzić i kiedy obowiązkowo stawić się u lekarza? Owsiki raczej skutkowałyby uporczywym swędzeniem, uczuciem, że coś tam się rusza i smyra.


Możliwe, że lekarz pierwszego kontaktu Cię zbada, ale niekoniecznie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty