środa, 10 grudnia 2014

Owrzodzenie żylakowe nóg

Zazwyczaj owrzodzenie na nogach wiąże się z bólem (choć nie jest to regułą), może przyczynić się do powstania otwartych ran na nogach, pojawienia się wydzieliny, opuchlizny nóg, powiększenia żył, ogólnego bólu i ciężkości nóg. Towarzyszy im ból i swędzenie nóg, uczucie ciężkości oraz skurcze. Podstawowym sposobem lec. Leczenie ran żylakowych jest natomiast długie, uciążliwe i bardzo kosztowne. Z biegiem lat wiedza medyczna na ich temat znacznie się jednak pogłębia, a stosowane metody terapeutyczne zyskują na skuteczności.


Najważniejszym z nich jest owrzodzenie nóg.

Lekarze mówią wtedy o owrzodzeniu żylnym nóg. Jak powstaje owrzodzenie żylne nóg. Ze względu na przewlekłe zaburzenia pracy żył (med.: przewlekła niewydolność żylna), żyły nie są już w stanie szybko transportować krwi z nóg do serca.


Krew gromadzi się i rozszerza żyły. Tak zwany zastój żylny ostatecznie uszkadza. Trudno gojące się wrzodzenia na nogach to najczęściej owrzodzenie żylne (żylakowe) będące są wynikiem niewydolności żylnej. Nieprawidłowo funkcjonujący aparat zastawkowy lub niedrożność żył powodują poszerzenie ich światła.


Dawniej uważano, że wszystkie owrzodzenia podudzi wynikają z uszkodzeń układu głębokiego żył. Uszkodzenia takie są nieodwracalne, dlatego medycyna nie miała dobrych wiadomości dla pacjentów.

Jeśli dodatkowo układ żył powierzchniowych był uszkodzony, traktowano to jako defekt mało znaczący i odradzano usuwanie żylaków. Może ktoś wie jak wyleczyć trudno gojącą się ranę owrzodzenia podudzi. Od kilku lat mam otwartą ranę na podudziu,często ropieje i boli nie do wytrzymania. Dotychczasowe leczenie nie przyniosło efektów. Rana ciągle się powiększa.


Myślę, że na owrzodzenia najlepszym mimo wszystko lekarstwem będzie wizyta u lekarza, np. Domowe sposoby na żylaki i obrzęki nóg. Zaawansowana niewydolność układu żylnego kończyn dolnych, prowadzi do powikłań zwanych owrzodzeniami podudzi. Mimo, że wyglądają jak rana, absolutnie nie są chorobą dermatologiczną i leczenie miejscowe za pomocą maści i kremów nie daje żadnego rezultatu. Centrum Flebologii zajmuje się leczeniem owrzodzeń podudzi.


Nie reagują na leczenie lub leczone są niewłaściwie. Bardzo często są też siedliskiem bakterii, które dodatkowo utrudniają sprawę i nie dopuszczają do zagojenia się zmiany. Okazało się , że jest to owrzodzenie żylakowe. Chirurg je oczyścił z martwej tkanki ( rany były głębokie ) , przepisał leki ( diosminex , pentohexal 6retard i medargin -na poprawę krążenia w nogach ) i skierował mnie na terapię hiperbaryczną. Owrzodzenia - co to takiego, skąd się biorą i jak z nimi walczyć?


Przyczyną powstawania wrzodów są procesy zapalne skóry i błon śluzowych. Miejsce owrzodzenia jest najczęściej wyraźnie odgraniczone od zdrowej skóry. Aby móc zapisać się na zabieg usuwania żylaków nóg, wcześniej trzeba się zgłosić do tak zwanego lekarza od żył, czyli flebologa.


Dzięki przeprowadzeniu odpowiednich badań diagnostycznych będzie on w stanie ocenić stopień zaawansowania choroby, i - co za tym idzie - wybrać najlepszą dostępną metodę usuwania żylaków.

Wskazaniem do stosowania leku są zakażone, źle gojące się rany, owrzodzenia podudzi, odleżyny, rany oparzeniowe, przewlekłe przetoki z naciekiem zapalnym, stany po zabiegach ginekologicznych, zmiany ropne odbytu i okolicy okołoodbytniczej, guzki krwawnicze (hemoroidy) w stanie zapalnym, zmiany naciekowe, stany zapalne w okolicy ran. Po drugie owrzodzenie musi być oczyszczone - z tkanek martwiczych, z nadmiaru bakterii. Można to zrobić mechanicznie, ale również za pomocą różnych leków miejscowych. Po trzecie w etapie oczyszczonego owrzodzenia powinno się stosować opatrunki, które powodują ziarninowanie i narastanie. Powinien je indywidualnie dobrać lekarz.


Olej żywokostowy leczy wszelkie bóle związane z tkanką kostną, odmrożenia, oparzenia, złamania stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia w mięśniach, trudno gojące się tkanki, owrzodzenia żylakowe nóg. Jest także doskonałym kosmetykiem przeciwzmarszczkowym, rekonstruuje tkankę i likwiduje przebarwienia. Likwidacja żylaków pozwala na szybkie wyleczenie owrzodzenia. Niewydolność żylna kończyn dolnych, to proces chorobowy, w którym ujawniają się objawy zastoju w krążeniu żylnym nóg.


Powinna Pani zasiegnąc porady chirurga naczyniowego. Obawiam się, że zagojenie się rany jest tylko czasowe. Byłoby najlepiej wykonać zabieg, który spowoduje że zmiany na skórze nie będą w przyszłości sie powtarzały. Na przykład endoskopowe, podpowięziowe podwiązanie perforatorów.


Około owrzodzeń kończyn dolnych jest wywołane. Przejdź na stronę główną Interia. Ekskluzywne miejsce dla wyjątkowych kobiet. Poznaj korzyści wynikające z założenia darmowego konta.


Dzięki takim preparatom możemy bezpośrednio zadziałać na zmiany żylakowe i bolące, ciężkie nogi. Poza kasztanowcem często mają one w swoim składzie m.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty