środa, 30 maja 2018

Działanie miodu

Walory lecznicze miodu zwiększa wzbogacenie go koncentratami ziołowymi. Miód z melisą ma działanie uspokajające i rozkurczowe, z podbiałem wykrztuśne, przeciwzapalne, a także przeciwbakteryjne. Do właściwości miodu prawdziwego należy działanie uspokajające. Miód poprawia samopoczucie i nastrój, jest stosowany przy nerwicach, apatii, bezsenności, nadpobudliwości i wyczerpaniu nerwowym. Miód może być używany w chorobach skóry i ranach.


Przyśpiesza gojenie się owrzodzeń, ran, oparzeń, odmrożeń.

Miód - właściwości, działanie i rodzaje miodu. Miód znany jest ludziom od zarania cywilizacji. Pierwsze zapiski na jego temat pojawiają się w czasach starożytnych. W Grecji miód był uważany za pokarm bogów, a w Egipcie miał znaczenie obrzędowe. Najważniejsze właściwości lecznicze miodu akacjowego: Pomaga w przypadku zmęczenia i spadku energii, ponieważ stanowi bardzo dobre źródło łatwo przyswajalnych węglowodanów.


Ma działanie moczopędne, żółciopędne i rozkurczowe. Reguluje pracę przewodu pokarmowego, jest pomocny w przypadku zaburzeń żołądkowych. Ten rodzaj miodu ma działanie bakteriobójcze i moczopędne.


Miód pitny Miód pitny to napój alkoholowy powstajacy z miodu, który znany jest u Słowian od wielu stuleci.

Działanie miodu na włosy jest tak uniwersalne, że można z niego przygotować maski dostosowane do różnorodnych potrzeb włosów. Zapewniamy, że niezależnie od problemów i typu włosów, każda maska z miodem da widoczne efekty. Pamiętaj – nie warto czekać aż stan włosów pogorszy się skrajnie. Miód z cynamonem – kremowy mió który wraz z dodatkiem cynamonu tworzą płynną konsystencję o aromatycznym zapachu I charakterystycznym smaku.


Produkt ten posiada wiele niezbędnych witamin, które pomagają w zachowaniu prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Miód działa antybakteryjnie oraz przyspiesza proces odchudzania. Mając działanie odżywcze na skórę, przemysł kosmetyczny wykorzystuje cenne właściwości miodu w wielu produktach do pielęgnacji ciała.


Naturalny, zdrowy, bogaty w składniki odżywcze, korzystnie wpływające na pracę całego organizmu, miód wielokwiatowy jest jednym z najpopularniejszych rodzajów miodu, po który chętnie sięgamy. Substancje zawarte w kwiatach lipy, przenoszone przez pszczoły do miodu lipowego, mają działanie wykrztuśne, co jest pożądane w przypadku infekcji gardła. Również w przypadku ogólnego przeziębienia czy grypy, miód lipowy jest zalecany z powodu działania napotnego. Lecznicze działanie miodu – Działanie na serce i układ krążenia Miód jest łatwo przyswajalny przez organizm, w tym przez mięsień sercowy, dzięki dużej zawartości glukozy i fruktozy. Działa on także dodatnio na przewód pokarmowy, oddechowy, krwionośny i jest świetnym środkiem odżywczym dla serca.


W zależności od rodzaju miodu można wskazać dokładniej, jakie wykazuje on działanie. Bursztynowy smakołyk może też zmniejszać toksyczne działanie używek – alkoholu czy kawy – zawarta w miodzie fruktoza odtruwa organizm, zobojętnia szkodliwe działanie kawy, alkoholu i innych używek. Niezwykle cenną cechą miodu jest wiązanie i neutralizowanie toksyn pochodzących ze skażonego środowiska.


Badacze potwierdzają zdrowotne działanie miodu z cynamonem. Nasze babcie wiedziały to od dawna! Nic dziwnego, że miód i cynamon są często użyte do celów leczniczych.


Działanie moczopędne miodu warto wykorzystać profilaktycznie i leczniczo w kamicy moczowej, a także przy niewydolności nerek, obrzękach, infekcjach dróg moczowych i zatruciach.

Znane jest zwłaszcza pozytywne działanie miodu przy zatruciach ołowiem, którego badany poziom we krwi pracowników zawodowo narażonych obniżał się znacząco. Miód Manuka – właściwości, działanie i wykorzystanie miodu Manuka. Nowozelandzki miód Manuka należy do najbardziej pożądanych i zarazem najdroższych miodów na świecie. W swoich opracowaniach zwraca on uwagę na wszechstronne działanie miodu Manuka, który może być stosowany nie tylko w celach spożywczych.


Za charakterystyczne właściwości miodu Manuka odpowiada przede wszystkim methylglyoxal (MGO). Właściwości Manuka - methylglyoxal. Jest to związek organiczny należący do grupy aldehydów. Ochrania i odtruwa wątrobę.


Za to działanie odpowiedzialne są znowu cukry proste zawarte w miodzie. Z uwagi na wyższą niż w innych miodach zawartość choliny, miód gryczany zabezpiecza organizm przed jej niedoborem, a tym samym chroni wątrobę i nerki. Skraca okres rekonwalescencji po złamaniach kości i przyśpiesza gojenie się ran. Dzisiaj nasze babcie, znając ich właściwości zdrowotne i lecznicze działanie, zarażają nas miłością do niego.


Wiemy, jakie ma znaczenie dla organizmu człowieka i znając rozmaite rodzaje, potrafimy korzystać z jego dobrodziejstw.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty