wtorek, 22 maja 2018

Bolace stopy przyczyna

Ból stopy to dolegliwość, której przyczyny mogą być miejscowe, związane z samą stopą. W tym przypadku dolegliwości bólowe mogą się pojawić po całym dniu spędzonym w butach na wysokim obcasie, gdyż powodują one duży nacisk na palce stóp, lub w obuwiu, które było niepasowane, np. Jednak ból występujący w stopach może mieć także inne przyczyny niż mechaniczne. Ból stopy może wiązać się z błahą przyczyną, jak niewygodne buty, ale może też świadczyć o chorobie ogólnoustrojowej.


Nie należy ignorować dolegliwości związanych ze stopami, ponieważ pełnią one ważną funkcję w naszym. Przyczyną bólu stopy mogą być przeciążenia. Dotyczyć to może osób, które rozpoczynają bieganie i uprawiają sporty, w których dużo się skacze lub biega. Ból pojawić się może szczególnie, gdy czynności te wykonywane są w nieodpowiednio dobranych butach.


Przeciążenie występować może także u kobiet chodzących w wysokich. Stopy mogą nas boleć na różne sposoby. Mogą boleć punktowo lub piec. Może się to dziać w trakcie chodzenia lub leżenia. Ból możemy odczuwać po wysiłku lub przy konkretnym ustawieniu stóp (ich obciążeniu).


Bywa jednak spowodowany przez schorzenie odległe, pozornie niezwiązane z nogami zupełnie. Kłopoty hematologiczne, przewlekłe stany zapalne czy niedobory witamin to niektóre przyczyny. Możliwe więc, że z twoimi dolegliwościami rozprawi się internista lub specjalista inny niż ortopeda.


Na skutek tego schorzenia dochodzi do przeciążenia aparatu ruchu, a w przypadku braku terapii i rehabilitacji następstwami mogą być deformacje kości i upośledzenie. Ból pięty może być też przyczyną cieśni kanału stępu. Jest to dolegliwość, która nie wynika z podrażnień czy stanu zapalnego rozcięgna, ale ból pięty pojawia się, ponieważ podrażniona jest gałąź nerwowa.


Bardzo często zespół cieśni, a co za tym idzie ból pięty spowodowany jest koślawością stopy. Za dużo biegania, przemęczenie. Niestabilność stawu skokowego, np. Pieczenie stóp to dolegliwość, której przyczyny są zróżnicowane.


Problem z piekącymi stopami mają najczęściej osoby, które korzystają z basenu czy sauny, gdzie bardzo łatwo o zakażenie grzybicą stóp. Na piekący ból stóp mogą skarżyć się także osoby z nierozpoznaną. Ból odczuwany po zewnętrznej części stopy najczęściej pojawia się na skutek przeciążenia, nadwyrężenia lub stłuczenia aparatu ruchu. Utrzymuje się do czasu wygaśnięcia stanu zapalnego. Dolegliwości mogą pojawić się na skutek urazu, wysiłku fizycznego lub np.


Ból w stopie – inne przyczyny. Bólom śródstopia i podeszwy w okolicy palców sprzyja otyłość i dyscypliny sportowe wymagające. Występuje najczęściej w czasie chodzenia, jednak nie należy jej lekceważyć, gdyż może oznaczać poważne schorzenia.


Objawy mogą pojawić się na skutek ostrogi piętowej, zapalenia ścięgna Achillesa czy zapalenia rozcięgna podeszwowego. Ból ten może być bezpośrednio związany z doznanymi urazami więzadeł lub struktur kostnych: złamań, zwichnięć, skręceń, stłuczeń, lecz czasem odwołuje się do chorób narządów zupełnie niekojarzonych ze stopą. Istotne w ustaleniu przyczyny Pani bólu stopy byłoby również to, czy dolegliwości pojawiły się po raz pierwszy, czy też w przeszłości doświadczała już Pani podobnych problemów. Ważną informacją, która mogłaby mieć wpływ na dalszy proces diagnostyczny, byłoby również to, czy choruje Pani na jakieś schorzenia przewlekłe. Powinno się zrezygnować z ciasnych skarpet, trzymać nogi uniesione lub oparte na stołeczku przy siedzeniu, unikać siedzenia z założoną noga na nogę.


Ważne jest regularne uprawianie nawet lekkiego wysiłku fizycznego, co poprawia krążenie w kończynach dolnych. Zespół niespokojnych nóg, zwłaszcza że nasila się wieczorami, jest przyczyną poważnych zaburzeń snu. Natomiast w ciągu dnia konieczność ciągłego ruszania stopami i nogami może utrudniać wykonywanie pracy, szczególnie jeśli jest siedząca. Ta dość dziwna choroba atakuje głównie osoby starsze i może być przekazywana w genach.


Twoje nogi są spuchnięte, ciężkie, odczuwasz skurcze lub bóle łydek? A może puchną ci kostki lub na nogach pojawiają się obrzęki? Czasem powodem jest zatrzymanie wody w organizmie, innym razem zaś problemy takie wynikają z chorób nerek, a nawet niewydolności serca.


Zobacz przyczyn puchnięcia nóg!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty