środa, 14 lutego 2018

Termoablacja żylaków

Procedura jest bezbolesna, szybka i praktycznie nie pozostawia widocznych śladów, a przy tym umożliwia pozbyć się uczucia „ciężkich nóg” na długi czas. Przeciwwskazania termoablacji żylaków oraz skutki uboczne. Zakrzep w odcinku żyły przeznaczonym do leczenia.


U większości pacjentów operowanych znajdujemy jedynie niewielkie pozostałości pooperacyjne w postaci blizn, obrzęków czy wylewów podskórnych, albo też zupełny ich brak. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, a czas jego trwania wynosi od trzydziestu do sześćdziesięciu minut. Cechuje się bezbolesnością, brakiem widocznych blizn, na bardzo długi czas daje możliwość pozbycia się uczucia.

Ponadto mogą być przeprowadzane ambulatoryjnie, bez konieczności pobytu w szpi. Dysponujemy nowoczesnym laserem diodowym wysokiej mocy Metrum Demitującym promieniowanie laserowe o długości fali 9nm. Zabieg usuwania żylaków metodą termoablacji radiowej (EVRF) metodą RFITT Celon oraz VENEFIT ClosureFast to metody leczenia niewydolności żylnej, polegające na zamykaniu niewydolnego pnia żylnego za pomocą wprowadzonego do żyły aplikatora fal o częstotliwości radiowej (radiofrekwencji). Ablacja laserowa i termoablacja falami radiowymi. Zabiegi na żylaki wykonywane za pomocą tych metod wykorzystują fale o różnej częstotliwości.


Działanie tymi falami powoduje zrastanie się żylaków. Na czym polega termoablacja radiowa? Przede wszystkim nie usuwamy żył wyrywając je, jak to ma miejsce w tradycyjnej metodzie leczenia żylaków, lecz je zamykamy i zostawiamy w nodze.

VNUS termoablacja radiowa. Zasadą termoablacji jest ogrzewanie, które sprawia, że żyły ulegają koagulacji. Laserowe usuwanie żylaków. Ten wzrost temperatury następuje poprzez wysłanie wysokiej częstotliwości impulsów do igły lub cewnika. Ponieważ igły i cewnik są izolowane wpływ na.


Leczenie żylaków metodą RF. Zasada termokoagulacji nagrzewa żyły, skutkując obkurczeniem i końcowym przebiegu całkowitym zwłóknieniem, w konsekwencji żyła zanika. Polskie wytyczne profilaktyki i leczenia zespołu pozakrzepowego.


Wykorzystujemy idee zabiegu RFITT z przezskórnym nakłuciem i ablacją żylaka. Efekt trwałego obkurczenia i zamknięcia naczynia uzyskujemy wykorzystując diatermię chirurgiczną (prąd o wysokich częstotliwościach). Metoda leczenia żylaków zwana termoablacją metodą RFITT to zabieg, którego celem jest usunięcie niewydolności żylnej spowodowanej niewydolnym pniem żylnym.


Termoablacja diatermiczna żylaków pniowych i żył przeszywających. Przy użyciu tej metody do uszkodzonej żyły wkłada się aplikator, który wyzwala fale o częstotliwości radiowej. Zadzwoń i umów się na konsultację. Stripping, metoda laserowa EVLT, terapia z wykorzystaniem systemu klejenia żył VenaSeal czy termoablacja radiowa RF (ablacja prądem o częstotliwości radiowej, ang. radiofrequency ablation, RFA). Obecnie nowoczesne metody leczenia żylaków kończyn dolnych w dużym stopniu wypierają tą tradycyjną, przemawia za tym krótki okres.


Jak już wspomnieliśmy, z najskuteczniejszymi technikami walki z żylakami kończyn dolnych możemy spotkać się wyłącznie w specjalistycznych klinikach. Venefit to w chwili obecnej, zgodnie z najnowszymi publikacjami medycznymi, najskuteczniejsza metoda operacji żylaków kończyn dolnych.

Operacje żylaków metodą RFITT Celon wykonuje dr Paweł Mrozowski, specjalista chirurg. Po zabiegu usuwania żylaków metodą RFITT Celon. Pan doktor jest bardzo sympatyczną osobą , a do tego konkretny i bardzo profesjonalny. Miałam operowane dwie żyły odpiszczelowe. Radiologia zabiegowa to nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny.


Zabiegi angioplastyki i embolizacji wykonywane przez radiologów interwencyjnych to przeznaczyniowe, małoinwazyjne procedury, stosowane w leczeniu zwężeń i niedrożności naczyń, tętniaków, przetok i malformacji tętniczo - żylnych, naczyniaków, mięśniaków macicy, żylaków powrózka nasiennego. W odróżnieniu od zabiegów laserowych i radiowych, ablacja żylaków parą pozwala na jednoczesne usunięcie niewydolnych pni żylnych oraz dużych i krętych żylaków. Lekarz, korzystając z pomocy USG, przez niewielkie nacięcie skóry wprowadza do chorego naczynia cewnik. Cienki cewnik, zasilany prądem o. Usuwanie żylaków metodą termoablacji radiowej (EVRF) umożliwia zamykanie niewydolnego pnia żylnego, za pomocą wprowadzonego do żyły aplikatora fal o częstotliwości radiowej (radiofrekwencji). Wyzwolona w ten sposób energia powoduje obkurczenie i zamknięcie żylaków, bez potrzeby ich chirurgicznego.


Podobnie jak w ClariVein, polega na wprowadzeniu do żyły, cewnika, który dzięki specjalnym drucikom, w trakcie wycofywania uszkadza wewnętrzną powierzchnię żyły. Dodatkowo dr Piotr Rumianowski zajmuje się udzielaniem konsultacji i leczeniem zespołu Raynauda – schorzenia wynikającego z nadmiernego skurczu naczyń krwionośnych wywołanego nadmiernym stresem lub zbyt niską temperaturą otoczenia. HIV, chorobą autoimmunologiczną, a także przy niedokrwieniu kończyny.


Do zabiegu nie są również kwalifikowane osoby, które.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty