Laserowa ablacja jest bardzo skutecznym i trwałym sposobem leczenia żylaków kończyn dolnych. Do zabiegu pacjent kwalifikowany jest na podstawie badania ultrasonograficznego żył. Zabieg ten polega na selektywnym obkurczeniu i trwałym zamknięciu światła naczynia wskutek działania lasera.
Zastosowanie tej ostatniej pozwala na kompleksowe usunięcie żylaków bez nacięcia skóry! Postępowanie po zabiegu.
Zabieg laserowej ablacji, podobnie jak klasyczna operacja, kończy się założeniem opatrunku uciskowego (pończochy), który pacjent powinien nosić przez tydzień. W porównaniu do starszych systemów laserowych, wykorzystujących krótsze długości fali, np. Wyzwolona w trakcie zabiegu energia, powoduje obkurczenie i zamknięcie żylaków, bez potrzeby ich chirurgicznego usuwania.
Jedną z tych metod jest, zastosowana po raz pierwszy w USA, wewnątrznaczyniowa ablacja laserowa EVLT. Podstawową zaletą i istotą laserowego usuwania żylaków (EVLT) jest wykonanie całego zabiegu bez cięć chirurgicznych. Ablacja laserowa żylaków - czym się ją przeprowadza?
Głównym elementem zestawu do usuwania żylaków metodą EVLT jest laser diodowy.
EVLT- laserowa operacja żylaków Zabieg usunięcia żylaków metodą EVLT. Główny etap operacji to wewnątrznaczyniowa ablacja niewydolnej żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej. Proszę się zapoznać z treścią informacji przedstawiającej wskazania i zakres. W odróżnieniu od zabiegów laserowych i radiowych, ablacja żylaków parą pozwala na jednoczesne usunięcie niewydolnych pni żylnych oraz dużych i krętych żylaków. Technika laserowej ablacji (EVLT) wykorzystuje wewnątrznaczyniowy laser do leczenia żylaków.
Jest to metoda minimalnie inwazyjna – chory może być znieczulony miejscowo lub dożylnie. Chirurg wprowadza włókno lasera pod kontrolą USG, przy przesuwaniu włókna wewnątrz naczynia, precyzyjnie odmierzona dawka energii powoduje. Ten rodzaj ablacji wykorzystuje się w leczeniu m. Sprawdź, jak przebiega i ile kosztuje. Czy zabiegi ablacji svs żylaków kończyń dolnych są refundowane przez NFZ igdzie w Polsce można tego dokonać.
Serdecznie dziękuję za poradę. Usuwanie i leczenie żylaków. Przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) jest chorobą przejawiającą się w kilku postaciach: zmęczenia kończyn dolnych, obrzęku i bólu nóg, owrzodzeń podudzi, żylaków oraz pajączków żylnych.
Istnieją dwie najpopularniejsze metody usuwania żylaków: leczenie chirurgiczne lub zabieg ostrzykiwania. Jest jednym z chirurgów wykonujących najwięcej tego typu zabiegów w Europie.
Podstawą nowoczesnego leczenia żylaków kończyn dolnych jest odpowiednie rozpoznanie zaawansowania choroby oraz zastosowanie najmniej inwazyjnej, a jednocześnie najskuteczniejszej metody leczenia. Leczenie niedokrwienia (miażdżyca) kończyn - stenty i operacje, zwężenia tętnic szyjnych- stenty i operacje , tętniaki aorty -stentgraft aortalny , diagnostyka USG Doppler żył i tętnic (przepływy naczyniowe). Leczenie żylaków kończyn dolnych laserem metodą EVLA , obrzęki kończyn , spuchnięte nogi. Rejestracja internetowa lub telefoniczna. Zdecydowanie wypiera tradycyjne leczenie chirurgiczne.
Ocenia się, że metodą tą może być leczone chorych z zaawansowana przewlekłą niewydolnością żylną. Patologia w obrębie żyły odpiszczelowej wielkiej (VSM, GSV) jest odpowiedzialna za objawy tego schorzenia, w tym powstawanie dużych żylaków w obrębie podudzia i uda w ponad. Flebolog w Olsztynie - leczenie żylaków EVLT – wewnątrznaczyniowa ablacja laserowa.
Przezskórna terapia klejem tkankowym VenaSeal 4. Laserowe leczenie żylaków – ablacja laserowa (EVLA) 2. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wymienionych metod leczenia żylaków kończyn dolnych. Czy to normalne, że dni po zabiebu laserowego usuwania żylaków noga ciągle boli tak, że aż trudno jest spać? Metod usuwania żylaków jest wiele, a od niedawna jest jeszcze jedna – metoda EVLT.
Jej istotą jest wyłączenie z krwiobiegu żyły, w której krew cofa się i zalega, powodując tworzenie żylaków. Pierwotna niewydolność żylna jest najczęstszą przyczyną powstawania żylaków kończyn dolnych. Termiczna ablacja żył, indukowana prądem o częstotliwości fal radiowych - RFITT (Radiofrequency Induced Thermotherapy) jest aktualnie jedną z najbezpieczniejszych dla pacjenta metod leczenia żylaków. Dzięki najniższej, skutecznej temperaturze pracy w metodzie tej zredukowane jest ryzyko blizn, oparzeń, rumieni. Rzs nie jest przeciwwskazaniem do laserowego usuwania żylaków.
Pozostaje kwestia odpowiedniej siły kompresjoterapii wymaganej po zabiegu, gdy rzs przebiega z zapaleniem naczyń - kompresja II stopnia jest przeciwwskazana, można wtedy wykonać zabieg z użyciem włókna BI-RADIAL bez kompresjoterapii. Pozostałe techniki, takie jak ablacja laserowa czy fala radiowa, nie dają satysfakcjonujących efektów w terapii żylaków o krętym przebiegu. Podobnie jak ablacja laserowa, leczenie z wykorzystaniem pary wodnej wykonywane jest w trybie ambulatoryjnym, pod kontrolą USG. W leczeniu żylaków z pewnością pomogą specjaliści z poradni Chirurgi Naczyniowej w Lifemedica w Gdańsku Wrzeszczu.
Wykonują między innymi zabiegi takie jak skleroterapia, laserowe leczenie żylaków czy badania dopplerowskie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.