wtorek, 26 grudnia 2017

Bezoperacyjne usuwanie żylaków

Bezoperacyjne usuwanie żylaków. Jeszcze niedawno ich usuwanie możliwe było tylko metodą operacyjną, ale dzięki rozwojowi technologii sytuacja uległa zmianie - nasz Gabinet Chirurgii Kosmetycznej. Laserowe usuwanie żylaków - zamykanie chorej żyły. Metod usuwania żylaków jest wiele, a od niedawna jest jeszcze jedna – metoda EVLT. Jej istotą jest wyłączenie z krwiobiegu żyły, w której krew cofa się i zalega, powodując tworzenie żylaków.


Usuwa się więc nie tylko same żylaki, ale też przyczynę ich.

Od kilku lat borykam się z problemem żylaków. Boję się klasycznej operacji, więc pomyślałam, że może laserowe usuwanie żylaków będzie dla mnie lepszą opcją. Cześć, Jestem młodą i aktywną kobietą, ale niestety mam problem z żylakami. Te okropne nieestetyczne pajączki spędzają mi sen z powiek. Bardzo chciałabym się ich pozbyć, ale boję się iść na operację.


W zapobieganiu i leczeniu żylaków pomogą też leki, które wzmacniają naczynia krwionośne i działają przeciwzapalnie. Są to preparaty z wyciągu kasztanowca, miłorzębu japońskiego, arniki, ruty i niektórych cytrusów. Gdańsk jest jednym z wielu polskich miast, w których bez trudu można znaleźć wykwalifikowanego specjalistę chirurgii naczyniowej lub flebologii.

Jedną z renomowanych trójmiejskich placówek jest znajdujące się w dzielnicy Piecki-Migowo Centrum Zdrowia Swissme gdzie poddać można się skleroterapii oraz operacji żylaków. Usuwanie żylaków odbywa się przez uciskanie kończyny od zewnątrz. Dzięki temu zwiększa się ciśnienie w żyłach i redukuje zastoje krwi.


Pacjent nosi specjalne pończochy uciskowe (powinny być uszyte na miarę – o rozmiarze decyduje lekarz, który mierzy obwód kończyny). W tym celu niektórzy stosują podkolanówki lub bandaże. Wycofując włókno zamyka się żyłę energią świetlną od środka. Sam zabieg trwa około minut i jest bezbolesny. Podstawą nowoczesnego leczenia żylaków kończyn dolnych jest odpowiednie rozpoznanie zaawansowania choroby oraz zastosowanie najmniej inwazyjnej, a jednocześnie najskuteczniejszej metody leczenia.


Na czym polega bezoperacyjne leczenie żylaków? Sposobów na pozbycie się żylaków jest wiele. Dużą popularności cieszy się usuwanie żylaków kończyn dolnych za pomocą lasera.


Jest to skuteczna, a jednocześnie mało inwazyjna metoda. Polega na wyłączeniu z krwiobiegu żyły, w której zalega krew. Leczenie i usuwanie żylaków kończyn dolnych.


Obecnie tamtych metod –streepingu i kriostreepingu i klasycznej flebektomi oraz podwiązania perforatorów w ogóle nie stosujemy. Najnowsze osiągnięcia flebologii pozwalają na zastosowanie nowoczesnych małoinwazyjnych metod leczenia, w tym bezoperacyjnego usuwania żylaków. Zabiegi odbywają się w warunkach ambulatoryjnych.

Nie wymagają znieczulenia ogólnego lub przewodowego oraz nie wyłączają pacjenta z. Coraz więcej osób ma problem z żylakami nóg. Obecnie to powszechnie występujące schorzenie można już uznać za chorobę cywilizacyjną. Do niedawna walczono z nim przy pomocy bolesnego zabiegu chirurgicznego, po którym wymagana była długa rekonwalescencja. Skleroterapia - bezoperacyjne usuwanie żylaków kończyn dolnych Żylaki kończyn dolnych to nieodwracalnie poszerzone, wydłużone i poskręcane naczynia żylne powierzchowne (umiejscowione tuż pod skórą) oraz perforatory, czyli naczynia żylne, które łączą żyły powierzchniowe z układem żył głębokich.


Ma wszechstronne zastosowanie, jest bezpieczne, a przy tym skuteczne. Pod wpływem działania wiązki laserowej dochodzi do. Pajączki naczyniowe można także usuwać za pomocą odpowiedniego lasera. Metoda ta moze mieć także zastosowanie do niewielkich żył o średnicy około 3-4mm. Promieniowanie laserowe działa niszcząco na żyłki nagrzewając je do wysokiej temperarury.


Zastosowanie energii cieplnej emitowanej przez końcówkę światłowodu wprowadzonego do żyły stanowi podstawę laserowego leczenia żylaków. Jest to nowoczesne rozwinięcie klasycznej metody chirurgicznej. Wysoka temperatura prowadzi do obkurczenia ściany naczynia żylnego, a docelowo do jego. Metoda ta jest wykorzystywana w chirurgii od ponad czterdziestu lat.


Polega ona na założeniu gumowych opasek na szyję guzka krwawniczego, co doprowadza do jego martwicy i oddzielenia się od podstawy tworzącego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty