poniedziałek, 23 października 2017

Kasztany zalane alkoholem

Na początku należy rozgnieść kwiaty kasztanowca i posiekać kasztany. To wszystko trzeba wrzucić do dużego słoika, zalać wódką i odstawić na dni. Co kilka dni powinno się potrząsnąć słojem, żeby wszystko lepiej się wymieszało. Po tym czasie nalewkę trzeba przecedzić i przelać do wyparzonych butelek.


Okazuje się, że kasztany to nie tylko symbol jesieni.

To także skuteczny lek na problemy ukłądu krwionośnego. Wzmacnia naczynia krwionośne, łagodzi zaburzenia trawienia, leczy krwiaki i odmrożenia, działa przeciw obrzękom i żylakom, a ponadto zwalcza cellulit. Nalewka z kasztanów jest świetna na reumatyzm, oparzenia, odmrożenia, na poprawę krążenia krwi w skórze (np. pajączki na łydkach, żylaki, obrzęki), ubytki naskórka, na stany zapalne żołądka i jelit oraz na ułatwienie wydalania moczu przy przeroście prostaty. Cała procedura jest maksymalnie prosta – kroimy kasztany na małe kawałki i zalewamy spirytusem.


U mnie na butelkę 2ml poszło 1ml spirytusu. Kasztany w całości zaleca się na choroby reumatyczne i podczas klimakterium – trzeba nosić je wówczas przy sobie, najlepiej w kieszeniach. Właściwości neutralizowania szkodliwego promieniowania przez kasztany są znane, bo w wielu domach są układane przed lub pod telewizorem.


Zalane kasztany mogą stać długi okres czasu.

Stosować nalewkę w miarę potrzeby, smarując chore miejsca. Używać do nacierania bolących miejsc. Włożyć kasztany do słoika, zalać wódką i odstawić na dni. Następnie przecedzić kasztany, a sokiem nacierać obolałe stawy. Adam Myśliwiec, radiesteta i bioterapeuta z Centrum Radiestezji i Bioterapii w Rzeszowie.


Kasztany mają silne działanie energetyczne, kumulują i pochłaniają negatywną energię. Przygotowanie: alkohol rozgrzej do ok. C i zalej nim kasztany (w proporcji 3:1). Całość należy odstawić na kilka dni.


Kasztany rozdrobnić, kwiaty rozkruszyć, zalać w odpowiednim słoju alkoholem, odstawić na dni. W okresie tym kilkakrotnie potrząsamy słojem aby pomieszać jego zawartość. Nalew ze słoja filtrujemy i rozlewamy do czystych butelek.


Przechowujemy w ciemnym miejscu. Kasztany (jak wszystkie nasiona – zalążek życia) bardzo silnie promieniują. Nie można sprawdzić, jaki to rodzaj energii, ani jej zmierzyć.


Radiesteci mogą jedynie stwierdzić za pomocą wahadła, czy dla konkretnej osoby jest to dobre, czy złe.

To sprawa indywidualna – wyjaśnia Zofia Telesińska. Nalew z owoców kasztanowca - napisał w Dyskusyjny Klub Zdrowia: Nalewkę tę używać zewnętrznie (nacierać bolące miejsca ). Przepis ze zlotu WM w Gąsiorowie. Naczynie dokładnie zamknąć i odstawić na dwa tygodnie w. Po tym okresie nalewkę zlewa się i używa po około kropel wewnętrznie. Nalewkę na spirytusie zaleca się też do pędzlowania wysypek, odmrożeń i oparzeń.


W warunkach domowych można przygotować wyciąg z kwiatów kasztanowca. Kwiaty kasztanowca zawierają leukocyjanidynę, garbniki, kumaryny, saponiny, gwaninę i szereg innych zdrowotnych substancji. Możesz samodzielnie przygotować herbatę lub nalewkę z kwiatów kasztanowca – pamiętaj jednak, by zbierać produkty o właściwej porze roku i wybierać drzewa, które są stosunkowo daleko od ruchliwych ulic. Wbrew powszechnej opinii picie kawy może wyjść nam na dobre. Naukowcy z Harwardu, którzy podjęli się.


Do jej wykonania potrzebne będą świeże kasztany, alkohol i baza tłuszczowa. Rozdrobnione owoce kasztanowca należy zalać alkoholem podgrzanym do 60°C i zostawić przygotowany intrakt na kilka dni. Na jedną część surowca powinny przypadać trzy części alkoholu.


Pieczone kasztany możecie kojarzyć sprzedawane prosto z ulicy i takie zimą smakują najlepiej - my je wspominamy jako przekąskę po zimowych wypadach z dziećmi na lodowisko :-).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty