piątek, 17 lutego 2017

Nalewka z kasztanowca na stawy

Jak stosować nalewkę z kasztanów? Nalewkę z kasztanów należy trzymać w ciemnym miejscu. Zarówno białe kwiaty kasztanowca, jak i jego kora, liście, owoce i nasiona, zawierają wiele cennych składników, a wśród nich flawonoidy, fenolokwasy, saponiny triterpenowe, cukry, skrobię i związki mineralne, które są źródłem zdrowia i urody. Maści i żele do użytku zewnętrznego mające działać przeciwbólowo i przeciwzapalnie na obolałe mięśnie lub stawy są stosunkowo mało efektywnym lekarstwem. Kasztany poprawiają krążenie, likwidują obrzęki, wzmacniają ścianki.


Do takich środków należy też nalewka z kasztanów. Na naczynka, żylaki, bolące mięśnie i stawy oraz obrzęki. Można stosować wewnętrznie i zewnętrznie. Rozgrzewa i uszczelnia naczynia krwionośne. Zobaczcie, jak zrobić nalewkę z kasztanów.


Przepis na nalewkę z kasztanów. Składniki: g suszonych kwiatów kasztanowca (jeśli nie mamy swoich zebranych wiosną, można je dostać w sklepie zielarskim), g suszonych kasztanów lub 1g młodych niedojrzałych. Wyciągi z kasztanowca znalazły również zastosowanie w kosmetykach do cery dojrzałej i wiotczejącej, ponieważ poprawiają jej napięcie i zwężają pory. KASZTANOWIEC łagodzi zaburzenia trawienne. Garbniki z kasztanowca wpływają na przewód pokarmowy rozkurczowo, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i łagodnie zapierająco.


NALEWKA NA STAWY – zacznijmy od czegoś mocnego, czyli nalewki z kasztanów. Zapewne niektórzy mieli okazję ją wypróbować, żeby wzmocnić odporność na infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze. Jeżeli borykacie się z Candidą albicans, szczególnie polecam tejże nalewki. Składniki muszą się wytrawiać średnio dni, następnie zaleca się przefiltrowanie.


Uwaga przedawkowanie powoduje nudności i gwałtowne. Występuje na Półwyspie Bałkańskim, a dokładniej na niewielkich obszarach północnej Grecji, Albanii, Macedonii, Serbii i Bułgarii. Kasztanowiec pochodzi z południowo-wschodniej Europy, Ameryki Północnej oraz Azji wschodniej. Leczniczym surowcem kasztanowca są kasztany, a także okazałe kwiaty stojące na drzewie, oraz kora.


W tym czasie kilkakrotnie potrząsaj słojem. Potem nalewkę przefiltruj np. Do 1ml spirytusu wsypać łyżeczki zmielonego pieprzu. Odstawić na dobę pod przykryciem. Bolące miejsce posmarować oliwą, a następnie wetrzeć przygotowaną miksturę.


Nalewka stosowana zewnętrznie – łagodzi bóle stawów. Zabieg powtarzać kilka razy dziennie. Dzisiejsze środowisko nie jest bardzo czysty, a pod wieloma względami człowiek jest winny.


Mikstura z imbiru na stawy to dobry sposób na zapalenie stawów, ale także na przeziębienie ze względu na swoje rozgrzewające i napotne właściwości. Do jej przygotowania potrzebujemy jedynie imbir, wodę i miód. Natomiast ból towarzyszący osteoporozie jest niestety odporny na terapię żywokostem. Z powodzeniem stosuje się także żywokost na stawy i na żylaki. Ze względu na fakt, że w żywokoście znajdują się toksyczne alkaloidy pirolizydynowych, zaleca się stosowanie tego surowca wyłącznie zewnętrznie.


Wyciąg z kasztanowca, jeden z najlepiej poznanych roślinnych surowców leczniczych, od dawna znany jest ze swoich właściwości uszczelniających i wzmacniających naczynia krwionośne. Przekonuje o tym dostępność preparatów bez recepty z kasztanowca w aptekach, jak również częste zalecanie go przez lekarzy w leczeniu żylaków. Informujemy także, że korzystając z serwisu Ceneo. Twoim urządzeniu plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii oraz na wykorzystywanie ich do dopasowywania treści marketingowych i reklam, o ile pozwala na to konfiguracja Twojej przeglądarki.


Lista przepisów na nalewka na stawy z polskich blogów kulinarnych. Wybierz najbardziej interesujący przepis i zacznij gotować! Wprawdzie w moim przypadku chodziło o puchnące stawy kolanowe, ale nacieranie ich samodzielnie przygotowaną nalewką z przepisu na tej stronie przyniosło niespodziewanie dobre efekty. Należy jedynie uważać na odzież, ponieważ nalewka jest prawie niemożliwa do usunięcia zwykłym praniem. Moja babcia cały czas się smarowała nalewką z żywokostu :D Na końcu świata bym rozpoznała ten charakterystyczny zapach.


Z babcinych sposobów na bolące stawy i chropowatą skórę, to nadal się u mnie w domu używa Zabłockiej soli termalnej. Mój mąż ma łuszczycę, a ta sól ma podobne. Zażywamy razy dziennie po kropel rozcieńczonych w wodzie.


Latem stosuje się do opuchniętych żył kleik z liści kasztanowca przewinięty przez maszynę do mięsa. W słoiku z 1ml wódki upuść g rozdartych kwiatów. Po tygodniu infuzji w temperaturze pokojowej w ciemności lek będzie gotowy.


Kasztan przeciwko żylakom może bardzo skutecznie pomóc, jeśli zrobisz jakościowy przepis. Wysoką wydajność pokazał wyciąg na wódce z owoców kasztanowca, a raczej z ich brązowawej skóry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty