środa, 19 lutego 2020

Prawidłowa higiena intymna

Higiena intymna w pigułce Higiena intymna: zasada 1. Prawidłowa kobieca higiena intymna Kobiece narządy płciowe to obszar niezwykle podatny na podrażnienia. Podmywaj się dwa razy dziennie lub gdy masz miesiączkę, w miarę potrzeby. Zmiana fizjologicznego odczynu w ich obrębie wiąże się z ryzykiem wystąpienia zakażeń na tle bakteryjnym lub grzybiczym.


Przestrzeganie zasad prawidłowej higieny pomoże się przed tym uchronić. Nadmierna higiena intymna przyczyną wielu infekcji (WIDEO).

Ciekawe porady nie tylko naszych użytkowników. Jak dbać o higienę intymną? Właściwa higiena miejsc intymnych jest niesamowicie ważnym elementem, o którym nie powinnyśmy zapominać. Niestety, nie wszystkie produkty kosmetyczne i higieniczne, które można znaleźć w sklepach, mają dobry wpływ na zdrowie intymne. Prawidłowa higiena intymna to niezwykle ważna kwestia z perspektywy zdrowia kobiecych miejsc intymnych.


Dlatego najlepszym rozwiązaniem, w trosce o prawidłową pielęgnację, są naturalne i bezpieczne. Codzienna, prawidłowa troska o higienę zapewnia nam zarówno odpowiedni komfort, jak i zdrowie. Latem o higienę miejsc intymnych należy dbać.


Wszystko dlatego, że nawracające infekcje intymne to problem większości kobiet, ale w ciąży występuje jeszcze częściej niż zwykle.

Dzieje się tak dlatego, że w tym okresie – pod wpływem działania hormonów ciążowych – odczyn pochwy zmienia się z kwaśnego (pH od do 4) na zasadowy. Męska skóra jest znacznie grubsza od kobiecej, bardziej owłosiona i częściej się poci, dlatego wymaga specjalnej opieki. To samo tyczy się męskich narządów płciowych, o których dobro nie każdy właściwie dba. Trzeba o tym mówić: Ponieważ prawidłowa pielęgnacja okolic intymnych nie jest tajemnicą „ Nie więcej, tylko mniej – ale dobrze. Przestrzeń intymna kobiety i mężczyzny jest bardzo delikatnym obszarem niezbyt dobrze widocznym, ale zależy nam żeby był pachnący, zawsze czysty, atrakcyjny dla nas i partnera seksualnego.


Prawidłowa męska higiena intymna powinna zawierać element odsłonięcia żołędzia, przez odciągnięcie napletka,a następnie opłukanie go bieżącą wodą i zmycie białego nalotu gromadzącego się pod napletkiem. Unikaj stosowania gąbek i myjek oraz dezodorantów do miejsc intymnych. Ryzyko upławów i związanych z nimi nieprzyjemnych dolegliwości znacznie spadnie, gdy będziemy przestrzegać zasad higieny intymnej.


Większość z nich dobrze znamy, ale nie zawsze się do nich stosujemy. Czas to zmienić, aby zapewnić sobie komfort i poczucie świeżości każdego dnia. Jeżeli właściwie dbasz o swoje okolice intymne masz dużą szansę na uniknięcie podrażnień, infekcji oraz innych nieprzyjemnych sensacji w tych wrażliwych okolicach. Jest ważna przede wszystkim dlatego, że zapobiega powstawaniu groźnych infekcji i stanów zapalnych. PODZIEL SIĘ: TAGI: higiena higiena okolic intymnych infekcja intymna infekcje intymne profemin profemin intima.


Teoretycznie każda z nas zna podstawowe zasady prawidłowej higieny intymnej. Jednak zdaniem ginekologów, wiedza Polek na temat zdrowia intymnego jest wciąż dramatycznie niska. Oczywiście mycie to podstawa. Dlatego bardzo ważne jest, aby dziecko miało mytą pupę codziennie.


Każdego dnia należy również zmieniać bieliznę (dla dzieci kupujemy tylko majtki bawełniane!).

Istotne jest także przyzwyczajenie dziewczynek do podcierania pupy od przodu do tyłu, aby nie roznosić zarazków. Istnieje wiele mitów na temat higieny stref intymnych. Popełniane błędy zwiększają ryzyko wystąpienia infekcji intymnych – grzybiczych i bakteryjnych. Do higieny okolic intymnych należy używać tyl.


Polecane, Porady Skomentuj 3Wyświetlenia. Prawidłowe pH okolic intymnych u kobiet powinno utrzymywać się na poziomie 3. Nie bez powodu dostępne na sklepowych półkach produkty pielęgnacyjne, dzielą się na kosmetyki do całego ciała i na kosmetyki do higieny intymnej. Zasady higieny intymnej muszą przestrzegać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dbanie o narządy płciowe zapobiega podrażnieniom oraz groźnym infekcjom, powstającym na skutek przegrzewania organizmu i zaburzeń w równowadze naturalnej mikroflory bakteryjnej. Kobiety w okresie menopauzy narażone są na szereg uciążliwych zmian dotyczących ich organizmu.


Obok tak zwanych objawów wypadowych (między innymi uderzenia gorąca oraz nocne poty), zmiany dotyczą okolic intymnych. Kobiety skarżą się na uczucie swędzenia, pieczenia, otarcia oraz suchość pochwy. Ważnym elementem jest również prawidłowa higiena intymna. Wiele kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji delikatnych stref zawiera substancje mogące wywołać uczulenie. Jeżeli produkt do mycia ma w składzie konserwanty, parabeny, sztuczne barwniki czy mydło, nie powinien być stosowany do delikatnych okolic intymnych – tym bardziej.


Chronimy bowiem te miejsca przed wieloma chorobami i dbamy o to, by nic złego się nie stało. Musimy starać się robić wszystko co w naszej mocy, by stosując odpowiednie produkty dbać o to, co dla nas ważne. Chodzi wyłącznie o wargi sromowe. Zadbaj o to, by woda nie była zbyt gorąca i nie używaj do tego zwykłego mydła (to, którym myjesz dłonie ma zbyt wysokie pH). Warto sięgnąć po specjalistyczny płyn do higieny intymnej.


Polscy naukowcy opracowali skuteczną i prostą koncepcję dbania o zdrowie intymne opierającą się – na czterech prostych zasadach, które zastosować może każda kobieta. Tworzą one piramidę zdrowia intymnego, której podstawą jest prawidłowa higiena intymna. Jeśli masz wątpliwości, jak powinna wyglądać prawidłowa higiena intymna , zwróć się o pomoc do swojego ginekologa. Ginekolog nie tylko podpowie, jaki probiotyk stosować, ale i doradzi również odpowiedni płyn do higieny intymnej czy wytłumaczy,.


Jak zatem powinien wyglądać prawidłowa higiena intymna ? Oto, co radzi ekspert, prof. Jan Kotarski z Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty