poniedziałek, 10 lutego 2020

Żylaki leczenie parą wodną

Te nieestetycznie wyglądające owrzodzenia nie tylko bywają bolesne, ale i mogą być niebezpieczne dla naszego życia. Leczenie żylaków parą wodną Z żylakami po ukończeniu 45. Dolegliwość bólowe podczas i po zabiegu są stosunkowo niewielkie.


Po zabiegu usuwania żylaków parą wodną zwykle pacjent czuje się na tyle dobrze, że nie jest konieczne zażywanie żadnych środków przeciwbólowych. W odróżnieniu od zabiegów laserowych i radiowych, ablacja żylaków parą pozwala na jednoczesne usunięcie niewydolnych pni żylnych oraz dużych i krętych żylaków.

SVS nie pozostawia blizn, nie powoduje powstawania krwiaków, co może mieć miejsce w przypadku leczenia metodami. Nieleczone mogą powodować wiele groźnych następstw. Niestety wciąż często traktowane są jedynie jako defekt kosmetyczny i bagatelizowane, podczas gdy mogą one przekształcić się w owrzodzenia i być przyczyną zmian nowotworowych.


Istnieje wiele metod leczenia żylaków, jak leczenie zachowawcze, obliteracyjne lub chirurgiczne, a. Przez pierwszą dobę są one noszone bez przerwy, natomiast od 2. SVS zapewnia także bezpieczeństwo dla sąsiadujących tkanek, minimalizując ryzyko uszkodzenia nerwów czy skóry. W większości przypadów leczenie żylaków parą wodną czy laserem, czy jakimś innym zabiegiem jest bezpodstawne.

Zabiegi stosuje się jak jest do tego wyraźne wskazanie, no chyba, że ktoś lubi sobie chodzić na zabiegi :D Ale czasami wystarczy jakaś porządna maść i zadbanie o styl życia. W porównaniu do skleroterapii (obliteracji) pozwala zamykać żylaki znacznie większe i trudniejsze, a co najważniejsze - wszystkie, całkowicie, w trakcie jednego zabiegu. Podczas zabiegu VenoSteam nie podajemy do układu żylnego żadnych środków farmakologicznych, ale jedynie parę wodną. Jedną z najnowocześniejszych metod leczenia niewydolnych żył jest tzw. Jest to jak na razie jedyna metoda, która pozwala usunąć każdy rodzaj żylaków i to podczas jednego tylko zabiegu.


Najskuteczniejszą metodą lec. Jeszcze do niedawna żylaki można było usunąć wyłącznie tradycyjnymi metodami, wyrywając zmienioną chorobowo żyłę. Obecnie na świecie przeważają metody wewnątrznaczyniowe, opierające się na zastosowaniu fal radiowych lub laserów. Ostatnio zostały one uzupełnione o przełomową metodę ablacji żylaków parą wodną, czyli Steam Vein Sclerosis (SVS).


Film z pionierskich zabiegów leczenia żylaków parą wodną metodą ablacji Steam Vein Sclerosis. Zabiegi SVS w Szpitalu Eskulap w Osielsku wykonał Dr n. Coraz chętniej wykorzystuje się więc nieinwazyjne metody leczenia, a przede wszystkim najnowszą z nich najnowszą metodę-ablację parą wodną, czyli tzw. Jak usuwamy żylaki metodą SVS? Wysoka skuteczność, niska inwazyjność, brak bólu i długotrwałej rekonwalescencji - za pomocą tych określeń najczęściej opisywane jest leczenie żylaków parą wodną.


Lekarze podkreślają, że para wodna pozwala usuwać nawet te żylaki, których nie można było wyleczyć metodą laserową czy skleroterapią. Zapoznaj się z ofertą klinik, w których wykonywany jest zabieg i umów się online do placówki, która najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom.

Centrum leczenia żylaków, przepuklin, chrapania. Zobacz aktualną ofertę, promocje. W Polsce pojawiają się kolejne, nowe metody leczenia żylaków, które nie wymagają interwencji chirurgicznej i są przyjazne dla pacjentów.


Jedną z nich jest, wprowadzane także na Kujawach i Pomorzu, leczenie żylaków parą wodną. Problem w tym,że na razie zabiegów nie refunduje NFZ. Krzysztof Galbas zaprezentował w programie Na Zdrowie w telewizji WTK najbardziej znane metody leczenia żylaków. Należy tu wymienić elastyczność cewnika, co pozwala na wykonanie zabiegu w obrębie krętych naczyń, bez konieczności zmiany miejsca wkłucia.


Istotny jest brak powikłań alergicznych na parę wodną, w przeciwieństwie do substancji stosowanych w klasycznej skleroterapii. Myślę, że dobrze byłoby uzupełnić artykuł o dwie nowsze niż laser metody: metodę fal radiowych RFITT i metodę SVS, w której żylaki usuwa się parą wodną. Po artykule zdecydowałam się na laser, ale w sumie miałam żylaki usuwane metodą RFITT i jestem bardzo zadowolona, zabieg nie był bolesny. Usuwanie żylaków parą wodną – zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Polega on na zmykaniu światła niewydolnej żyły poprzez parę wodną o temperaturze około 1stopni Celsjusza.


Jest spora populacja pacjentów, mających duże żylaki kręte, nawrotowe, po licznych wcześniejszych operacjach, którym, metodami znanymi do tej pory, nie można było nic zaproponować. Metody ablacji laserowej czy radiowej również nie są dobrym rozwiązaniem. Wraz z postępem nauki spodziewać się można, że rozwijają się również techniki, szczególnie zaś te, które bazują na minimalistycznej. Gdy w grę wchodzą żylaki para wodna jest stosowana do ich usuwania od niedawna, metoda ta cieszy się jednak dużym uznaniem.


Nie wszystkie żylaki można usunąć metodą EVLT, więc często jest ona łączona właśnie ze skleroterapią, miniflebektomią oraz najnowszą metodą SVS. Laserowe usuwanie żylaków jest zabiegiem o podobnie niskiej inwazyjności jak leczenie parą wodną. Zabieg usuwania żylaków parą wodną - SVS (ang. Steam Vein Sclerosis) jest najnowszą metodą dostępną obecnie w Polsce. Przeprowadza się go z wykorzystaniem czystej, jałowej wody w postaci pary.


Podobnie jak w przypadku lasera czy fal radiowych, chora żyła jest zamykana od wewnątrz. Medycyna oferuje wiele popularnych metod leczenia takich jak stripping, metoda CHIVA, skleroterapia, miniflebektomia, operacje z użyciem lasera EVLT, kriochirurgia oraz innowacyjne metody, jak leczenie parą wodną czy klejenie żylaków. Medykamenty te mają głównie za zadanie zmniejszyć obrzęki oraz wzmocnić ściany naczyń. Zanim rozpocznie się leczenie, niezmiernie istotne jest postawienie właściwej diagnozy. Specjalista po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu lekarskiego, poddaje następnie pacjenta serii testów - ich celem jest ocena stopnia zaawansowania przypadłości.


W trakcie zabiegu leczenia żylaków metodą SVS chirurg, pod kontrolą USG, wprowadza do światła żyły elastyczny, cienki cewnik, przez który podawana jest pod ciśnieniem przegrzana para wodna o temperaturze 120°C, tzw. Wytworzona przegrzana para wodna zamyka światło naczynia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty