wtorek, 24 maja 2016

Otyłość leczenie

Otyłość - leczenie farmakologiczne. Czasem, przyjmowanie leków na receptę wspierających redukcję masy ciała zaleca się pacjentom tzw. Leczenie otyłości u zdecydowanej większości pacjentów polega na leczeniu objawowym.


Otyłość leczenie

U dorosłych metody leczenia otyłości związane są przede wszystkim z wprowadzeniem odpowiedniej diety, która jest uboga energetycznie. Polega ono na zabiegowym ograniczaniu pojemności żołądka. Leczenie chirurgiczne otyłości polega na ograniczeniu pojemności żołądka przez wprowadzanie do niego balonu wypełnionego solą fizjologiczną.


Balon jest wielkości pięści męskiej i swobodnie pływa w żołądku. Inną metodą jest podzielenie żołądka specjalnymi szwami na dwie części nierównej wielkości. Wykazuje tendencję do nawrotów i nie ustępuje samoistnie.


Prowadzić może nie tylko do rozwoju chorób, ale wiąże się również z pogorszeniem jakości życia i skróceniem czasu jego trwania. Z tego względu skuteczne leczenie należy rozpocząć już na etapie. Cały proces leczenia zaczyna się od dwuetapowego programu kwalifikacyjnego złożonego z konsultacji specjalistów i badań laboratoryjnych. Na jego podstawie wybierzemy metodę odchudzania właściwą w Twoim przypadku – program zachowawczy lub chirurgiczne leczenie otyłości.


Poza problemami emocjonalnymi otyłość typu jabłko z czasem może doprowadzić do cukrzycy i nadciśnienia tętniczego. Zwiększa ona ryzyko wystąpienia zawału serca, udaru mózgu, nowotworu jelita grubego, trzustki i prostaty. Jak walczyć z otyłością brzuszną?


Sposób leczenia otyłości zależy od przyczyny, która ją powoduje. Do głównych metod walki z otyłością należy modyfikacja diety, np. Lekarze zalecają również bardziej aktywny tryb życia.


Aktywność fizyczna wspomaga proces odchudzania. W codziennej diecie osoby otyłej nie może zabraknąć owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych i bogatych w. Chirurgiczne leczenie otyłości. Stosuje się wówczas odsysanie nadmiaru tkanki. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Grodnie, specjalizacja w zakresie chirurgii ogólnej.


Specjalizuje się w chirurgii narządów jamy brzusznej, wykonywanych metodą laparoskopową. Liczba zachorowań z roku na rok jest coraz większa. Powikłania otyłości są bardzo poważne i mogą doprowadzić do śmierci, dlatego konieczne jest specjalistyczne leczenie.


Głównym i podstawowym sposobem leczenia otyłości jest oczywiście dobrze zbilansowana dieta i zmiana stylu życia na zdrowy. Połączenie odpowiednio dobranej diety z umiarkowaną aktywnością fizyczną, pozwoli na zrzucenie zbędnych kilogramów i zmniejszenie ryzyka powikłań otyłości. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów i inne.


Najczęstszą przyczyną choroby są nieprawidłowe nawyki, rzadziej podłoże genetyczne. Podstawą leczenia jest zmiana nawyków żywieniowych i dopiero po ich wprowadzeniu może dojść do leczenia farmakologicznego lub operacji. CLO nie bierze żadnej odpowiedzialności za inne ośrodki powstałe lokalnie i powołujące się na współpracę z nami. Powinno obejmować zarówno zmianę stylu życia (odpowiednia dieta, codzienna aktywność fizyczna, ograniczenie używek), psychoterapię i edukację pacjenta, fizjoterapię (zabiegi fizykalne, masaże, kinezyterapia) jak i leczenie uzdrowiskowe.


Drugim elementem leczenia otyłości brzusznej jest aktywność fizyczna. Wymaga kontroli masy ciała przez całe życie. Cechuje się nadmierną kumulacją tkanki tłuszczowej. Czy istnieje skuteczna dieta na odchudzanie? Jak się leczy otyłość patologiczną?


Otyłość leczenie

Gdy lekarz wykluczy przyczyny wtórne otyłości, powinien wdrożyć leczenie zachowawcze. Jego celem jest: Redukcja masy ciała, a tym samym zmniejszenie ryzyka chorób towarzyszących, Utrzymanie zredukowanej masy ciała, Zapobieganie ponownemu tyciu. Jest przyczyną znacznego skrócenia życia i dramatycznego zmniejszenia jakości życia, a nieleczona prowadzi do licznych powikłań. Główną przyczyną zgonów u osób otyłych jest m. Stan ten niekiedy skraca długość życia. Jej rozwój zauważyć można bardzo wcześnie, dlatego prewencja oraz efektywna edukacja żywieniowa stanowią podstawę w leczeniu otyłości.


Dlaczego NFZ zaczął refundować leczenie otyłości?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty