Teraz żylaki można usunąć podczas krótkiego zabiegu laserowego i nazajutrz wrócić do pracy! A do niedawna jeszcze jedyną metodą pozbycia się dużych żylaków była operacja, związana potem z długą rekonwalescencją. Dowiedz się, jak wygląda laserowe usuwanie żylaków. Ablacja laserowa żylaków - czym się ją przeprowadza?
Głównym elementem zestawu do usuwania żylaków metodą EVLT jest laser diodowy.
Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć ile kosztuje laserowe leczenie żylaków nóg w Polsce prosimy o kontakt telefoniczny z Tourmedica pod nr tel. Współpracujemy z wieloma klinikami i lekarzami wykonującymi laserowe leczenie żylaków nóg. Nasi specjaliści pomogą w umówieniu wizyty oraz przygotowaniu do zabiegu.
Podstawą nowoczesnego leczenia żylaków kończyn dolnych jest odpowiednie rozpoznanie zaawansowania choroby oraz zastosowanie najmniej inwazyjnej, a jednocześnie najskuteczniejszej metody leczenia. Mianem żylaków określane są nieprawidłowo poszerzone naczynia żylne. U ludzi wyróżnia się wiele różnych rodzaj żylaków, jako ich przykłady można podać żylaki powrózka nasiennego, żylaki przełyku czy żylaki kończyn dolnych. Ostatnie z wymienionych są niestety coraz częstszym problemem w populacji ludzkiej.
Leczenie operacyjne żylaków kończyn dolnych wymaga pobytu w szpitalu.
Jak każdy zabieg operacyjny, operacja na żylaki wymaga odpowiedniego przygotowania pacjenta. Obejmuje ono zazwyczaj wykonanie niezbędnych badań oraz szczepień dodatkowych. Ważny jest także wybór rodzaju znieczulenia. Wskazane jest wcześniejsze wykonanie USG z badaniem dopplerowskim, aby zlokalizować i ocenić stopień uszkodzenia układu żylnego. Usuwanie i leczenie żylaków.
Przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) jest chorobą przejawiającą się w kilku postaciach: zmęczenia kończyn dolnych, obrzęku i bólu nóg, owrzodzeń podudzi, żylaków oraz pajączków żylnych. Istnieją dwie najpopularniejsze metody usuwania żylaków: leczenie chirurgiczne lub zabieg ostrzykiwania. Zastosowanie tej ostatniej pozwala na kompleksowe usunięcie żylaków bez nacięcia skóry! Postępowanie po zabiegu. Zabieg laserowej ablacji, podobnie jak klasyczna operacja, kończy się założeniem opatrunku uciskowego (pończochy), który pacjent powinien nosić przez tydzień.
Przedwczoraj miałam operację żylaków na lewej nodze, też z tzw blokadą. Samo wkłucie nie boli, potem operacja też, bo oczywiście nic się nie czuje. Natomiast najgorsze jest potem. Lekarze kazali leżeć mi na plecach przez godzin.
Nie wolno zmieniać pozycji, bo może głowa boleć. Istnieje kilka metod leczenia, jednak w przypadku dużych zmian niezbędna może okazać się operacja usunięcia żylaków kończyn dolnych. Następnie światłem lasera emitowanym przez światłowód zamknie żyłę.
Gdy żyła ulegnie zamknięciu przepływ krwi. Za pomocą sondy wprowadzonej do żyły dokonuje się miejscowego uszkodzenia (oparzenia) ściany naczynia termicznym promieniowaniem laserowym. Powoduje to zapalenie żyły, zmiany zarostowe, ustanie przepływu. LECZENIE ŻYLAKÓW LASEREM. Zabieg leczenia żylaków laserem zastępuje bolesny zabieg chirurgiczny polegający na wyrwaniu żyły odpiszczelowej tzw.
Metoda laserowa może być stosowana w każdym stopniu niewydolności żylnej. Z uwagi na małą inwazyjność zabiegu, wysoką skuteczność i. Przy wyborze specjalisty nie możesz kierować się tylko ceną! EVLT- laserowa operacja żylaków Zabieg usunięcia żylaków metodą EVLT. Główny etap operacji to wewnątrznaczyniowa ablacja niewydolnej żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej. Operacja laserowa żylaków kończyn dolnych na cały świecie jest traktowana jako zabieg ambulatoryjny.
Pacjent jest operowany techniką małoinwazyjną, samodzielnie wstaje ze stołu operacyjnego i bezpośrednio po zabiegu spaceruje. Po godzinie może bezpiecznie udać się do domu. W naszym gabinecie chirurgii naczyniowej i ogólnej wykorzystujemy małoinwazyjną metodę operacyjnego leczenia żylaków kończyn dolnych – EVLT.
Taki zabieg trwa około godziny. Laserowe usuwanie żylaków – metoda EVLT.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.