czwartek, 10 października 2019

Zabieg żylaków kończyn dolnych

Miniflebektomia to zabieg usuwania żylaków kończyn dolnych, polegający na wycięciu chorobowo zmienionych żył za pomocą specjalnych haczyków chirurgicznych, poprzez kilkumilimetrowe nacięcia skóry. Nacięcia są następnie zamykane przy pomocy plasterków lub delikatnych szwów, co pozwala na uzyskanie bardzo dobrego efektu kosmetycznego. Należy pamiętać, że żylaki kończyn dolnych (przewlekła niewydolność żylna) są poważną chorobą, która nieleczona prowadzić może do wielu powikłań, takich jak zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych lub głębokich, zator tętnicy płucnej, zespół pozakrzepowy oraz owrzodzenie żylakowe podudzia.


Cena od 8zł Zapytaj o raty. Operacja usunięcia żylaków kończyn dolnych.

Podstawą nowoczesnego leczenia żylaków kończyn dolnych jest odpowiednie rozpoznanie zaawansowania choroby oraz zastosowanie najmniej inwazyjnej, a jednocześnie najskuteczniejszej metody leczenia. Postępowanie po operacji żylaków zależy od rodzaju wykonanego zabiegu. Z reguły zaleca się stosowanie terapii kompresyjnej (odpowiednio dobrane pończochy uciskowe lub bandaże) oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych w odniesieniu do czynników ryzyka żylnej choroby zatorowo-zakrzepowej oraz leków przeciwbólowych. Jak każdy zabieg operacyjny, operacja na żylaki wymaga odpowiedniego przygotowania pacjenta.


Obejmuje ono zazwyczaj wykonanie niezbędnych badań oraz szczepień dodatkowych. Ważny jest także wybór rodzaju znieczulenia. Inną metodą usuwania żylaków kończyn dolnych jest kriostripping, czyli zabieg polegający na usunięciu żyły za pomocą wprowadzonej do niej specjalnej sondy zamrażającej, wypełnionej podtlenkiem azotu.


Leczenie żylaków parą wodną.

Chociaż usuwanie żylaków laserem jest stosunkowo bezpieczną metodą leczenia żylaków kończyn dolnych, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Obecnie tamtych metod –streepingu i kriostreepingu i klasycznej flebektomi oraz podwiązania perforatorów w ogóle nie stosujemy. Usuwanie i leczenie żylaków. Przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) jest chorobą przejawiającą się w kilku postaciach: zmęczenia kończyn dolnych, obrzęku i bólu nóg, owrzodzeń podudzi, żylaków oraz pajączków żylnych. Istnieją dwie najpopularniejsze metody usuwania żylaków: leczenie chirurgiczne lub zabieg ostrzykiwania.


Zabieg żylaków kończyn dolnych zapobiega rozwojowi przewlekłej niewydolności żylnej, w tym najgroźniejszemu powikłaniu, jakim jest owrzodzone żylne goleni. Zabieg nie jest leczeniem przyczynowym, dlatego po zabiegu mogą znowu pojawić się żylaki kończyn dolnych. Do późnych powikłań należą także szpecące blizny pooperacyjne.


Pojawienie się żylaków kończyn dolnych świadczy o przewlekłej chorobie żył. Nie lekceważ tego objawu. Konieczna może być operacja lub laserowe leczenie żylaków. Zabieg kriochirurgiczny żylaków polega na usunięciu patologicznie zmienionego naczynia sondą chłodzoną ciekłym azotem.


Po wprowadzeniu takiej sondy żyła, którą chcemy usunąć, przymarza do niej, co umożliwia jej wynicowanie. Metoda strippingu wymaga wykonania co najmniej cięć skórnych. W przypadku żyły odpiszczelowej jedno z cięć (długości ok.


2-cm), wykonywane jest w pachwinie, drugie (długości ok. cm) na łydce. Zabieg klejenia żylaków kończyn dolnych należy do najnowszych i najbardziej obiecujących ze wszystkich małoinwazyjnych wewnątrzżylnych metod leczenia niewydolności żylnej. W naszej praktyce codziennej klejenie żylaków stosujemy również w połączeniu z uniwersalną metodą skleroterapii piankowej, wykorzystując do tego celu jej.

Drugim etapem leczenia było zamknięcie żylaków kończyn dolnych metodą skleroterapii. Zabieg polega na zamknięciu żył a następnie po ich wygojeniu na usunięciu krwi która w nich pozostała. Operacyjne usunięcie żylaków na nogach może się odbyć przy wykorzystaniu różnych metod.


Stosuje się: skleroterapię, stripping (usunięcie żyły odpiszczelowej), krosektomia i flebektomia. Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych. Tydzień temu miałem usuwane żylaki prawej nogi metodą laserową. Witam jestem po operacji usunięcia żylaków na obu nogach metodą closurefast dodam że zabieg miałem robiony tydzień temu moje pytanie czy. Ryzyko związane z zabiegieZabieg niesie ze sobą niskie ryzyko powikłań.


Dotyczą one jedynie niewielkiego odsetka pacjentów. Wskazania do zabiegu: nasilające się objawy. Takie połączenie zapewnia równomierny rozkład energii światła. Stripping, miniflebektomia) W przypadku niewydolności żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej, operacja polega na mechanicznym usunięciu pnia żyły.


Następnie, poprzez drobne cięcia (ok. mm) ponad widocznymi żylakami, specjalnym haczykiem kosmetycznie usuwa się żylaki. Doświadczenie wskazuje, że zabieg usuwania żylaków kończyn dolnych metodą ClariVein jest możliwy do przeprowadzenia u większości pacjentów. Tym samym jest on dostępny także u osób, u których stwierdza się choroby przewlekłe, pod warunkiem, że są one stale leczone, a pacjent stosuje się do bieżących zaleceń lekarskich. Jest to najbardziej zauważalny, lecz tylko jeden z wielu objawów przewlekłej niewydolności żylnej. Jej rozwojowi sprzyjają: czynniki dziedziczne, płeć żeńska, przebyte ciąże, wiek i charakter pracy (długie siedzenie lub stanie).


Objawy żylaków kończyn dolnych. W początkowym okresie żylaki nie powodują żadnych dolegliwości. Pacjent zgłasza się do lekarza z powodów kosmetycznych. Pierwszym objawem jest najczęściej uczucie ciężkości kończyn, potem bóle, często pieczenia i kurcze nóg, Obrzęki z biegiem czasu nasilaja się.


Klasyczna operacja żylaków polega na usunięciu niewydolnych żył oraz na podwiązaniu niewydolnych połączeń zasilających żylaki. Chirurgiczne usunięcie żylaków kończyn dolnych jest podstawową i najbardziej skuteczną metodą leczniczą, stosowaną w przypadku wydolnego układu żył głębokich. Chirurg dokonuje niewielkiego cięcia skórnego poniżej więzadła pachwinowego, wprowadza do zmienionej chorobowo żyły specjalną sondę, dzięki której odnajduje pod.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty