piątek, 18 października 2019

Leczenie żylaków parą

Leczenie żylaków parą wodną metodą SVS venosteam oraz VBOX to jedne z najnowocześniejszych technologii leczenia niewydolności żylnej. W odróżnieniu od zabiegów laserowych i radiowych, ablacja żylaków parą pozwala na jednoczesne usunięcie niewydolnych pni żylnych oraz dużych i krętych żylaków. Leczenie żylaków nóg parą wodną można także przeprowadzić w klinice Ars Estetica, która swoje placówki ma w Warszawie i we Wrocławiu. Steam Vein Sclerosis to najnowocześniejsze rozwiązanie technologiczne w leczeniu żylaków kończyn dolnych.


Leczenie żylaków parą

Dolegliwość bólowe podczas i po zabiegu są stosunkowo niewielkie. Po zabiegu usuwania żylaków parą wodną zwykle pacjent czuje się na tyle dobrze, że nie jest konieczne zażywanie żadnych środków przeciwbólowych. Zmniejszają się również obrzęki, uczucie ciężkich i zmęczonych nóg oraz kurcze mięśni.


Leczenie żylaków kończyn dolnych parą wodną SVS oferowane jest także przez klinikę Zespół Lekarski Dr Osadowska, mieszczącą się w Poznaniu. Placówka ta wyposażona jest w urządzenie VenoSteam, za pomocą którego lekarz przy użyciu pary wodnej może usunąć nawet duże, rozległe i kręte żylaki. Usuwanie i leczenie żylaków. Istnieją dwie najpopularniejsze metody usuwania żylaków: leczenie chirurgiczne lub zabieg ostrzykiwania. Zabiegowe metody leczenia żylaków Zalecenia po zabiegu leczenia żylaków Zalety leczenie żylaków parą wodną Pokazać wszystkie videa Mimo, iż w prywatnych praktykach lekarskich można zoperować żyłę bezinwazyjnie i uniknąć zabiegu chirurgicznego, to niestety nie każda chora żyła kwalifikuje się do metody laserowej.


Leczenie żylaków parą

W celu zamknięcia zmienionych żył wykorzystywana jest para wodna. SVS zapewnia także bezpieczeństwo dla sąsiadujących tkanek, minimalizując ryzyko uszkodzenia nerwów czy skóry. Centrum Leczenia Żylaków. Od wielu lat stosujemy także tzw. Zapoznaj się z ofertą klinik, w których wykonywany jest zabieg i umów się online do placówki, która najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom.


W większości przypadów leczenie żylaków parą wodną czy laserem, czy jakimś innym zabiegiem jest bezpodstawne. Zabiegi stosuje się jak jest do tego wyraźne wskazanie, no chyba, że ktoś lubi sobie chodzić na zabiegi :D Ale czasami wystarczy jakaś porządna maść i zadbanie o styl życia. Jest kilka metod leczenia żylaków.


Przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) jest chorobą przejawiającą się w kilku postaciach: zmęczenia kończyn dolnych, obrzęku i bólu nóg, owrzodzeń podudzi, żylaków oraz pajączków żylnych. Od farmakologii (leki uszczelniające naczynia krwionośne), po leczenie operacyjne polegające na usuwaniu żylaków, czy zabiegi wykorzystujące mechanizm termicznego uszkodzenia naczyń krwionośnych (termoablacja) przy pomocy lasera, fal radiowych, czy pary wodnej. Medykamenty te mają głównie za zadanie zmniejszyć obrzęki oraz wzmocnić ściany naczyń.


Wskazania do zabiegu leczenia żylaków parą wodną. Para wodna, z uwagi na większą penetrację od wiązki lasera, doskonale sprawdza się w leczeniu żył o krętym przebiegu oraz tych płytko położonych pod skórą. Bardzo często stanowi doskonałe uzupełnienie metody laserowej. Jest też metodą często stosowaną przy żylakach. Jest najnowocześniejszym sposobem leczenia żylaków kończyn dolnych.


Cienki cewnik wprowadzany jest poprzez nakłucie żyły, a do zamknięcia patologicznie zmienionych naczyń wykorzystywana jest sucha para wodna o temperaturze 110oC. Zaletami VenoSteam są możliwość usunięcia wszystkich zmian podczas jednego zabiegu oraz łatwość usuwania żylaków trudnych - dużych, rozległych i krętych. Operacja - to najskuteczniejszy sposób leczenia żylaków. Metoda ta, w przeciwieństwie do innych. Wykonuje się ją, gdy żylaki są bardzo rozległe, powiększają się mimo stosowania innych metod leczenia, bardzo szpecą, krwawią, powodują owrzodzenia, są wypełnione zakrzepami i zmienione zapalnie.


Ilość cięć zależy od wielkości żylaków i ich umiejscowienia. Najskuteczniejszą metodą lec. Należy tu wymienić elastyczność cewnika, co pozwala na wykonanie zabiegu w obrębie krętych naczyń, bez konieczności zmiany miejsca wkłucia. Istotny jest brak powikłań alergicznych na parę wodną, w przeciwieństwie do substancji stosowanych w klasycznej skleroterapii.


Leczenie operacyjne przez długie lata było jedyną metodę pozbycia się żylaków. Nadal pozostaje ważne w leczeniu żylaków pni i nie zawsze traktowane jest jako ostateczność. Bywa, że jest metodą z wyboru.


Zdarza się również, że ze względu na występowanie różnych schorzeń, leczenia operacyjnego nie można zastosować. W trakcie zabiegu leczenia żylaków metodą SVS chirurg, pod kontrolą USG, wprowadza do światła żyły elastyczny, cienki cewnik, przez który podawana jest pod ciśnieniem przegrzana para wodna o temperaturze 120°C, tzw. Wytworzona przegrzana para wodna zamyka światło naczynia. Już od ponad wieku żylaki leczone są w jeden sposób. Otóż, stosuje się rozwiązanie chirurgiczne przez podwiązanie i usunięcie zmienionych naczyń.


Leczenie żylaków parą

W ostatnich latach jednak nastąpił ogromny rozwój technik leczenia, które są nie tylko bardzo skuteczne, ale również bezinwazyjne. Z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjną metodę usuwania żylaków. Obecnie dąży się do tego, by w coraz mniejszym stopniu ingerować w organizm - mówi Wojciech Jusza. Stosowane są małoinwazyjne procedury medyczne, takie jak skleroterapia piankowa czy laseroterapia (EVLT), metoda fali wysokiej częstotliwości (RFITT metody Celon) i leczenie żylaków parą wodną.


Wyzwolona w trakcie zabiegu energia, powoduje obkurczenie i zamknięcie żylaków, bez potrzeby ich chirurgicznego usuwania. Medycyna oferuje wiele popularnych metod leczenia takich jak stripping, metoda CHIVA, skleroterapia, miniflebektomia, operacje z użyciem lasera EVLT, kriochirurgia oraz innowacyjne metody, jak leczenie parą wodną czy klejenie żylaków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty