poniedziałek, 26 listopada 2018

Skleroterapia żył

Substancję podaje się stopniowo, aby nie doprowadzić do pęknięcia cienkościennego światła żylaka. Za pomocą bardzo cienkiej igły lekarz wstrzykuje do chorobowo zmienionych naczyń specjalny roztwór (substancję obliterującą), który powoduje ich natychmiastowe obkurczenie. Skleroterapia to niechirurgiczna metoda leczenia chorób żył.


Większość rozszerzonych żył można usunąć przy pomocy skleroterapii – zabiegu estetycznego bez cięcia i blizn. Sama skleroterapia polega na wstrzyknięciu leku. Wstrzyknięcia przeprowadzane są za pomocą bardzo cienkich igieł insulinowych.

W ten sposób powstają żylaki, które są stanem nieprawidłowego poszerzenia żył. Są to ciemnoniebieskie, kręte linie widoczne gołym okiem pod skórą. Co to jest skleroterapia? Dzięki temu jest coraz popularniejszy i polecany pacjentom w każdym wieku.


Zaleca się go przede wszystkim w przypadku chęci pozbycia się tzw. Obecnie dzięki szeroko dostępnej diagnostyce USG żył kończyn dolnych, można zakwalifikować pacjenta do odpowiedniego sposobu leczenia żylaków. Sprawdź czy skleroterapia jest zabiegiem dla Ciebie - Pakiet kwalifikujący do leczenia żylaków.


Sprawdź, w których placówkach Grupy LUX MED w pozostałych miastach możesz wykonać skleroterapię.

Zabiegowi mogą poddać się osoby młodsze, jak i starsze. Przeciwwskazania nie są związane z wiekiem pacjenta, lecz z możliwością występowania u niego alergii na środek obliterujący lub ostrej zakrzepicy żył głębokich. Stymulowana przez nie reakcja zapalna była jednak mimo wszystko również na tyle silna, że skleroterapia pozostawała nadal w cieniu leczenia chirurgicznego. Nie można przejmować się natomiast zaczerwieniami wokół ostrzykiwanych żył.


Jeśli się one pojawiły, dowodzi to jedynie tego, że skleroterapia była skuteczna, bo jej efektem ma być niewielki obrzęk i bolesność miejsca zabiegu podczas ruchu. Czasami zaczerwienienie pojawia się nawet tydzień po zabiegu i nie ma w tym nic dziwnego. Podczas skleroterapii żył do żylaków wstrzykuje się specjalną substancję obliterującą, która prowadzi do okluzji i ostatecznie do stwardnienia naczyń krwionośnych. Obszary poddane zabiegowi są ściskane przy pomocy bandaży uciskowych i odzieży uciskowej (skompresowane) w celu wzmocnienia przyczepności ścian żylnych. Możemy ją zastosować zarówno do leczenia zmian o charakterze kosmetycznym (pajączków czy poszerzonych żył siatkowatych), jak i do dużych niewydolnych pni żylnych.


W jakich przypadkach stosuje się skleroterapię? Przy wyborze specjalisty nie możesz kierować się tylko ceną! Wskutek tej interwencji zostaje uruchomiony proces naprawczy komórek, a w miejscu penetracji leku powstaje włóknik. A w jakim celu wykonuję się rtg klatki piersiowej w przypadku poszerzania się żył na kończynach górnych?


Ile procent poszerzonych żył na kończynach górnych można zamknąć przy pomocy skleroterapii? Czy pacjent może wybrać, które chce, aby były poddane zabiegowi np. Pierwsza Klinika Flebologii w Polsce.


Dobór i sprzedaż wyrobów przeciwżylakowych.

Pacjent może wtedy odczuwać dyskomfort i skurcze przez lub minuty. Cała procedura zajmuje ok. Liczba ostrzykiwanych naczyń krwionośnych zależy od ich wielkości i lokalizacji, a także ogólnego stanu pacjenta. Podawany w drodze nakłucia lek ma za zadanie odciąć od krążenia niewydolne, rozszerzone naczynia żylne.


Praktyka wykazała jednak, że skleroterapia sprawdza się również w przypadku rąk. Zabieg trwały, bardzo skuteczny i bezbolesny. W efekcie można pozbyć się nieestetycznych, sinych linii i zmniejszyć obrzęk dłoni, sprawić, że dłonie wyglądają młodziej.


Jednakże, jak w przypadku każdego zabiegu, pojawić się mogą działania niepożądane, takie jak: przebarwienia, siniaki, miejscowe reakcje alergiczne, obrzęki, miejscowa bolesność żył. Po dezynfekcji skóry, przy pomocy strzykawki z bardzo cienką igłą podawany jest do światła poszerzonych żył preparat obliterujący. Ilość wstrzyknięć zależy od rozległości ostrzykiwanych zmian.


Jest to jedna z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych form leczenia żylaków. Obliteracja (skleroterapia) żylaków kończyn dolnych. Cena od 2zł Zapytaj o raty.


Specjaliści od skleroterapii zapraszają do Kliniki Melitus Warszawa. Zastosowany bezpośrednio po zabiegu ucisk zabezpiecza przed powikłaniami oraz zwiększa szanse powodzenia zabiegu. Czas gojenia zależy od średnicy żyły, stopnia zaawansowania żylaków oraz indywidualnych właściwości organizmu i wynosi w przypadku naczynek- około tygodnie, w przypadku żył o dużym przekroju- od około do 6. Jednak wszystkie metody opisane powyżej pomagają tylko na najwcześniejszych etapach. Jeśli żylaki zaszły za daleko, konieczne jest zastosowanie bardziej poważnych metod. Wcześniej żylaki można było leczyć tylko za pomocą operacji usunięcia ży.


Istotne jest, aby zachowywać normalną aktywność fizyczną, a tym samym zapobiec zakrzepicy żył głębokich. Sposobem leczenia jest głównie skleroterapia, ale niekiedy wymagane jest leczenie operacyjne. SPOSOBY LECZENIA ŻYLAKÓW KOŃCZYN DOLNYCH 1. W przypadku niewydolności ujść głównych żył powierzchownych tj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty